Szkolnictwo Podkategoria: Szkolnictwo

Wyższe i średnie szkoły kształcące ogrodników, leśników, architektów krajobrazu itp.

Sortuj po:

 • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie »

  Uniwersytet Rolniczy im Hugona Kołłątaja w Krakowie przekształcił się z dawnej Akademii Rolniczej, która z kolei wyodrębniła się wcześniej z Uniwersytetu Jagielońskiego - najstarszej wyższej uczelni w Polsce. Uczelnia posiada między innymi Wydział Ogrodniczy, Wydział Leśny oraz kształci architektów zieleni (na studiach międzywydziałowych).

  Data dodania: 24 10 2009 · szczegóły wpisu »
 • Architketura krajobrazu w WST w Katowicach »

  Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jest pierwszą w regionie, techniczno-artystyczną, niepubliczną wyższą uczelnią, która kształci inżynierów na kierunku GOSPODARKA PRZESTRZENNA, ARCHITEKTURA I URBANISTYKA, ARCHITEKTURA WNĘTRZ, BUDOWNICTWO, WZORNICTWO (projektowanie mody, biżuterii), GRAFIKA. Jedną ze specjalności na kierunku Gospodarka Przestrzenna jest ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU.
  Biorąc pod uwagę bieżące potrzeby rynku uczelnia przygotowuje kształcenie na trzech nowych kierunkach: REŻYSERIA, AKTORSTWO, ADMINISTACJA.
  Misją uczelni jest tworzenie nowoczesnego systemu kształcenia licencjatów, inżynierów, magistrów, odpowiadającego współczesnym standardom oraz wymogom gospodarki lokalnej i światowej. W tym roku akademickim studenci I roku studiów dziennych kierunku Budownictwo oraz Wzornictwo będą mogli skorzystać ze stypendiów naukowych finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  Data dodania: 28 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • SGGW w Warszawie »

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza uczelnia rolnicza w Polsce.
  Z produkcją roślinną ogrodniczą, sadowniczą i szkółkarską najbardziej są związane wydziały:
  - Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
  - Wydział Leśny
  Oprócz kształcenia studentów na powyższych i innych wydziałach uczelnia słynie z licznych prac badawczych, publikacji naukowych, a także z bogatej kolekcji roślin Arboretum w Rogowie, będącym częścią Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW.
  Obecnie szkoła prowadzi kształcenia poprzez studia I stopnia, II stopnia, podyplomowe, doktoranckie, MBA - Zarządzanie w Agrobiznesie, międzyuczelniane, w formie e-edukacji, studia i szkolenia EFS oraz Uniwersytet Trzeciego wieku.

  Data dodania: 14 12 2009 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Szkolnictwo

Szkolnictwo - nowa strona:

Adres: