Arboreta, parki i ogrody botaniczne Podkategoria: Arboreta, parki i ogrody botaniczne

Strony parków, ogrodów botaniczych i innych bogatych kolekcji roślin udostępnionych do zwiedzania.

Sortuj po:

 • Instytut Dendrologii; Polska Akademia Nauk »

  Jest to chyba najbardziej znana jednostka naukowa w Polsce zajmująca się badaniami drzew i krzewów z uwzględnieniem różnych aspektów, a dokładniej ich genetyki, biologii molekularnej, biochemii, fizjologii, ekofizjologii, fitopatologii, systematyki i geografii, biologii nasion, mikoryzy oraz antropopresji na ekosystemy leśne.
  Instytut Dendrologii jest wydawcą wielu publikacji naukowych (m. in. "Dendrobiology" i monografii "Nasze drzewa leśne").
  Jednak przeciętnemu człowiekowi najbardziej kojarzy się z Arboretum w Kórniku - jednej z najstarszych bogatych kolekcji roślin drzewiastych w Polsce. Początki kolekcji utworzył ród Działyńskich, których to zamek jest wkomponowany w roślinność parku.

  Fot. Wejście do arboretum w zimie; z prawej strony w tle widać owocujący miłorząb japoński, a za nim zamek.

  Data dodania: 23 02 2010 · szczegóły wpisu »
 • Arboretum w Rogowie »

  Arboretum w Rogowie jest częścią Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW. Jest to zatem placówka naukowa, która oprócz funkcji edukacyjnych (nie tylko skierowanych do studentów SGGW) i badawczej pełni także rolę pięknego ogrodu udostępnionego dla zwiedzających.

  Arboretum to słynie głównie ze swojej kolekcji klonów (występują tam wszystkie gatunki nadające się do naszego klimatu) składającej się ze stu taksonów botanicznych i około czterdziestu kultywarów.
  Całkowita kolekcja roślin ogrodu liczy sobie 2624 taksonów z 283 rodzajów na ponad 53 ha powierzchni.
  Arboretum w Rogowie jest jednym z tych, które każdy prawdziwy miłośnik ogrodów w Polsce powinien odwiedzić (zaczynając oczywiście od wejścia na stronę internetową rogowskiego parku).

  Data dodania: 18 12 2009 · szczegóły wpisu »
 • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego »

  Jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce, bo licząca prawie 200 lat.
  Ogród botaniczny w Warszawie zawiera kolekcję ok. 5000 taksonów roślin zajmujących znaczną powierzchnię w sercu stolicy.
  Zwiedzanie ogrodu jest możliwe od kwietnia do października. Jednak oprócz udostępniania kolekcji zwiedzającym działalność placówki obejmuje również prace naukowe trwające przez cały rok.

  Data dodania: 28 12 2009 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Arboreta, parki i ogrody botaniczne

Arboreta, parki i ogrody botaniczne - nowa strona:

Adres: